winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Write Standard from y=-9/5x+3 ??
in comparison with the inner planets of our solar system, which list of characteristic of the outer planets is accurate? a. larger with more moons b. smaller wi
who is elected in the federal assembly?
What do the Mexicans build to honor their deceased relatives?
integer problems that equal 36
A 32 oz bottle of fruit juice costs $6.72. What is the cost of the juice per ounce? $
An object is thrown upward at a speed of 121 feet per second by a machine from a height of 8 feet off the ground. The height h of the object after t seconds can
the scale of the map is missing.the actual distance from liberty to west quall is 72 miles,and it is 7 inches on the map. a.what is the scale of the map? b.fost
in comparison with the inner planets of our solar system, which list of characteristic of the outer planets is accurate? a. larger with more moons b. smaller wi
describe the government of an indian village.