kitty329
kitty329
04-07-2020
Mathematics
contestada
I need help on this question fast!!
Respuesta :
Imdarlingnikki
Imdarlingnikki
04-07-2020
Answer: y=235x+15
Step-by-step explanation:
Plug in 4 for x
Y= 235(4)+15
Y= 955
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
help me with 17. (I know the image is upside down, but there's a flip button and u can click It to flip it)
Viu uc.COM Question 35/40 Correctly complete this sequence: 131,517,?, 123 Xe-b+ b² - 4ac. VO Mathematics y=2.x²
HELPPPPP Will mark brainliest What are 2-3 principles of design that can be used to create simplicity in a piece of artwork? How would you use these principles
Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?
recall how Newton's investigation of light followed one form of scientific method
Can someone tell how to do this?
I costs $36 for 4 movie tickets, What is Ovie tickets, What is the unit price of each ticket I
Krista bought the same number of pencils and erasers with $252. Each eraser costs $18. How many erasers did she purchase?
60 cups of popcorn feed 15 students. How many cups of popcorn are needed to feed 70 students ? A 280 cups B 900 cups C 1,050 cups D 4,200 cups
How does Orwell use satire to support his purpose in this passage? - He uses parody to reveal the cruelness of communist leaders. - He uses ridicule to make fu