20cristina04
20cristina04 20cristina04
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

kelly sells lamps. she marks them down 17%. write two expressions to represent the sale price. let (c) represent the original cost of the lamp.

Respuesta :

hiwhyface45
hiwhyface45 hiwhyface45
  • 04-04-2018
think you can do it its possible and if you can't I will tell you
Answer Link

Otras preguntas

What was the name of the government initiative that involved contracting over four million Mexican migrant workers to come work in America?
It would blank me greatly if you were nicer and more blank to our neighbors
Which of the following would you use to greet the principal in the morning
business buying often involves long-term relationships with suppliers. How does this affect buying behavior​
how do i answer this?? ¿Quien es una persona que nada bien?
What is f(3)? f(x)=(3x^2 +9)/x+1
How do u solve 2x less than or equal to 30
During the trip, the Morales family drove on several different highways. Gabriela and Luis noticed that sometimes the mile markers were increasing, and other ti
A 2-pound bag of broccoli costs $2.88. What is the price per ounce
What is the value of x?Enter your answer in the box.​