cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

1st Equation 2nd Equation 3rd Equation 2+ 3 = 5 9 + (-1) = 8 11 to x = 7 3 + 2 = 5 8+1=9 5-3 = 2 1-(-8)=9 5- 2 + 3 8-9=1
9/12 +3/12 =? A. 1 B. 6/12 C. 11/12 D.1/2
Photography Question Describe the basics of the daguerreotype process.
 Can someone pleaseeee help if you’re correct I’ll give u brainlist
Mega Movies hosted a film premiere on Friday night. They charged $7 for adults and $4 for children. One hundred nine adults and children attended, and $703 was
population pyramids label each
What effects might wealth have on a civilization?
(6) A man buys some chocolates for Rs. 30.25, noodles for Rs. 65.25 and biscuits for Rs.85.50. If he gives Rs. 200 to the shopkeeper, how much money will he get
What role did David play in the Kingdom of Israel’s history? He helped build the Temple of Jerusalem. He defeated the Philistine giant named Goliath. He served
Hadley Corporation, which has only one product, has provided the following data concerning its most recent month of operations: Selling price