reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What reasons does wilson give for why the u.s. should declare war against germany?
What is romeo and juliet and to kill a mockingbird about?
express 1/2 as a decimal in base 3
When driving in heavy rain, or on a flooded road, your tires can ride on a thin film of water like skis;?
Geno has two hamsters,zippy is 94 millimeters long,popcorn is 8.7 cenermeters long.how much longer is zippy in millimeters
Disorders, such as sickle cell anemia, are the result of mutations of the
A small salad has 220 calories. One slice of pizza has 350 calories. How many calories are in a salad and three slices of pizza?
How many years did the dominion of new england last?
Which type of star would most likely turn into a black hole if it pulled in mass from a comparison star?
Mrs. Hall records the heights of 50 students in a spreadsheet. The mean height is 68 inches. After looking at the data again, she realized that two of the 50 ob