aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

When an autobiographer uses I, the __ point if view is being used
An object whose mass is 300 lb experiences changes in its kinetic and potential energies owing to the action of a resultant force r. the work done on the object
Need an answer fast please!! Sam said the square root of a rational number must be a rational number. Jenna disagreed. She said that it is possible that the squ
Lunularia cruciata is a species of plant that grows close to the ground in moist areas. It cannot grow in dry areas because it cannot transport water through it
Identify the complete​ verb: I​ can't wait until graduation. A. ​can't wait B. graduation C. until D. wait
Solve the inequality. Graph the solution. 2 ∣ ∣ x+ 1 3 ∣ ∣ <9
Which of the following became common after the 1933 national industry recovery act was no longer in effect
⦁ If we add 5 to the denominator and subtract 5 from the numerator of a fraction, it becomes . If we subtract 3 from the numerator and add 3 to its denominato
PLEASE HELP!!! Which Expression defines the arithmetic series 3 + 7 + 11 + . . . for eight terms?
If 2a^2+3^1a-5a^2, then a-a^2=