Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

compare the way ptolemy provided proof for his theory with the way kepler provided proof for his theory
Which topic would be best suited for a document using problem-solution organization? A. An essay comparing a popular new singer to Elvis B. An essay expl
In the xy-plane, line k passes through the point (1,1) and line m passes through the point (1,-1). are lines k and m perpendicular to each other?
what adaptation might help a plant survive in an enviroment with cold winters
What influences you on a personal level?
If you cause a car accident, which type of insurance will require you to pay the least out of pocket?
At which location would sunlight have to pass through the thickest amount of atmosphere before reaching Earth's surface? A. at the poles B. at the equator C. at
What types of crops almost always are exported and are rarely consumed by the nation that produces them
Prove that acceleration is perpendicular to velocity
Poetry should usually not be cut. True or False