hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

What do the amino acids phe, tyr and trp have in common?
one effective way to develop your own personal writing style is toA) avoid uncommon punctuationB) read the works of expert authorsC) restrict your language as m
When mergers and acquisitions fail, it is most likely a result of ________ issues?
A patio has the shape of the quadrilateral drawn in the picture below. 1) Find the area of the patio. 2) What is the minimum number of square-tiles with sides
A truck has total of a pounds of fruit in each of n boxes. How many pounds of fruit are on the truck?
The process by which one person tries to change the belief, opinion, position, or course of action of another person through argument, pleading, or explanation
Which hygiene practice has both social and health benefits?
List two specific mental disorders that affect over seven million Americans per year.
If your nose is clogged why can you breathe through your mouth
Alcohol will make it easy for you to feel as if you're __________ when you're not.