courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

What is 70,030,000 in scientific notation
a number is k units to the left of 0 on the number line. describe the location of its opposite.
What is 8.7 billion as a scientific notation
Calculate the number of moles 2.25 g of Na2CO3  0.800 g of NaOH  17.75 g of Na2SO4
Can some one please help me with this ???
why is the use of the inquiry process a practical way to approach science HELP
What is the relationship between rational numbers and ratios
16 increased by twice a number is -24
The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
Where are genes located?