daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the rising action of The Maze Runner rating 5 stars... Your welcome.
What is needed before a citizen can be put on trial for a serious federal crime?
HELPPPPP ! which equation can be used to find the measure of angle LJK?
in this section of beowulf which part is most clearly the rising action
As a result of air pollution in urban areas, more children have ________.
Cambia el verbo en negrita y escríbelo en el presente perfecto. Change the verb in bold and write it in the present perfect. La gente está muy emocionada porque
Quiz: Exponents Assessment items What is the value of 9 cubed? A.18 B.27 C.81 D.729
A particular truck in a transportation fleet was driven 66,420 miles last year. In comparison, it was driven 25% more miles than that this year. How much was t
I need help I don’t get this
I will have 4 friends over for a party. If I ordered one cake, how much will we each get?