HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following clinical manifestations is most likely to accompany a diagnosis of vulvodynia?A. Purulent dischargeB. Open lesions on the surface of the
she spends some money on sweets. (some money). rewrite the following sentence​
Insert the correct symbol 5 _ 4
After world war ii left a terrible toll on the people and property of europe, which staple goods were in short supply?
20 years ago a top of the line video game console cost $500 if the inflation rate is 5% compounded continuously how much would that same console cost today?
how many angels are in right angle name them
The bottom of liz's favorite teacup has a radius of 4 centimeters. what is the circumference of the bottom of the teacup?
which. nursing action is essential before administering an opioid to a patient? 1) pulse 2) respiration 3) blood pressure 4) temperature in quizlist
Babur defeated __________ in the year 1528 CE.
please answerrrrrrrrrrrr