mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

For the graphed function f(x) =(2)^x +2 +1. Calculate the average rate of change from x = -1 to x= 0
What are the 5 continents of asia?​
What is added to make solid ice change to liquid water and then to gaseous steam.
2y to the power 4 x 5y to the power 3
plssss help meeee!!!!!!!​
Read the sentence. Nikita would like to know which car belongs to Yosef and Taiga. Which sentence revision correctly uses a possessive pronoun? Nikita would lik
Which group tripled its population in West Texas from 1870 to 1890?.
2(x+3)-17= 3x -7 +x how many solutions does it have?
How did taxes lead to the Great Depression? How did the Great Depression affect the gross national product? How did the Great Depression impact unemployment? Ho
what is true about solar energy hitting earth? A. Differences by latitude drive atmospheric circulation B. It is roughly the same at all latitudes. C. It is mo