23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

name the parts of a mammalian ileum​
Try to solve this1.)3u+z=15 u+2z=102.)2a+2x=18 a+3x=17​
HELP! the total food bill at murray's steakhouse is $76. If the customers leave a 20% tip and the tax is 7%, how much do they pay in all?
25 Points Please Answer I Suck At This Stuff
Which of the following quotes from heart of darkness contains sarcasm?
plz help Weight lifting or strength training is only a good workout for males. A. True B. False
If you are measuring the amount of water evaporated from a swimming pool, would gallons or quarts give you a more precise measurement? Explain
you are the owner of this old house .can you try and sell it by writing an advertisment?useful words to use modern,detached ,spacious,well stocked garden elegan
18-3n+2=n+20-4n which is the solution 0 (0) or all reals
_____________ eran de sangre mixta indígena y europea. A. Los pardos B. Los criollos C. Los mestizos D. Los peninsulares