grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

3 - 3 × 6 + 2 = what
Lea buys 6 model cars that each cost $15.She also buys 4 bottles of paint that each cost $11.How many does lea spend on model cars and paint?
Emma pays $25/month as installments for a T.V screen. How many months will she take to pay a total of $900 in installments?
Question Middle School Mathematics 5 3 pts Avatar of Grace77 All three trains just arrived at the station. When will they next all arrive at the station at the
how do you solve 6x minus 2 equals 12x plus 7
Write an expression for the calculation double 7, multiply 3 and 1, and then subtract the second number from the first number
A recipe that makes 6 servings calls for 1/2 cup of butter. Nancy modifies the recipe so that it can serve 8 How many cups of butter does Nancy need?
Which of the following is not a convergent boundary? A. Continental-volcanic B. Oceanic-oceanic C. Oceanic-continental D. Continental-continental
What is 1/2+3/4= ...........
What is the diameter of a circle