juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

what was one consequence of the slump in tobacco prices in the 1660s?
how long ago did homo sapiens appear
China's diverse topography and location have resulted in which of the following developments? A. its relative isolation throughout its long history B. its role
which is bigger 9 ounces or 150 grams
a store sells 4 cans of for 11 dollars how much would it cost to buy 9 cans
33. what is a renewable resource? give an example.
what is the smallest unit that makes up matter a alloys b atoms c chemicals d molecules
steve and his brother used to work at the same organization. a few months ago their employer terminated them because the business had slowed due to slow economi
Mateo is constructing an equilateral triangle inscribed in a circle with center P. He draws the diameter of the circle through center P using a straight edge. N
what is a solution set for xsquared+ 3X-4=6