alexsonicx108 alexsonicx108
  • 02-11-2015
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2015
1.96 ÷ 4 = 0.49

SO, 1 pound = $0.49.

Hope I helped:P

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-11-2015
[tex] \frac{1.96}{4}=0.49[/tex]

Solution: 0.49 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Please answer all 5 QUESTIONS. Don’t just put something random. I really need help.
What kind of substance should be handled in a fumed chamber?A. corrosiveB. radioactiveC. explosiveD. flammable​
What is the main weakness of the Lambert Projection Map?
Can you help me please​
What will increase the width of a confidence interval?
how much are nfl players fined for throwing a football into the stands
president jefferson sought the protections described in the excerpt most likely for the purpose of
9. She lost all her money​
which sentences uses a colon correctly
2 estimate of a quotient for 75÷4