SiennaKruz9 SiennaKruz9
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 2 pound box of spaghetti costs 2.50.Philip says that the unit cost 2:2.50= 80 per pound.Explain his error

Respuesta :

rjaorcieoyt9ei
rjaorcieoyt9ei rjaorcieoyt9ei
  • 03-11-2017
It should be 2x+2.50=80
Answer Link

Otras preguntas

The point A(2, 4) is rotated 270 ccw. where is A'? Anyone !?!????
What is the perimeter of Charlie's second rectangle?​
PLEASE HELP How does Garland’s presentation of events affect “The Return of a Private”? He orders events chronologically from the time Private Smith begins his
The equation x³-3x+1 = 0 has roots α, β and γ.Find a cubic equation with integer coefficients that has roots α², β² and γ² ?​
What would you do with the force and mass to create a situation where the car has the highest acceleration possible?
Whats the Square root of 46?
for the problem, (2 x 4 ) x 7 do you get the same final answer if you start with the first 2 numbers as you do if you start with the last 2 numbers?
Please tell me atleast 10 best movies available netflix ( 12+ age )1. which are not animated movies2. no bad language 3. comedydo this, i will mark you brainli
If the length of a pond having Perimeter 64 m is 16 m, prove that the pond is a square
how do scientists say endosymbiosis happened?