labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

5x + 2 =3x - 14 Simplify and solve the following hey
a parabola has focus of (5 2) and directrix y=0.where is the parabola's vertex
Which of the following are examples of negative tropism? (Select all that apply.) 1. a plant’s roots growing down into the soil 2. a plant’s leaves growing towa
Roof word of youngster
Using psychological techniques such as free association to explore a client’s early relationships is characteristic of what type of treatment?
Para mi clase de ciencias sociales tengo que escribir un ____________ sobre un país de la América Central. A gráfico B teclear C notificación D informe
IDENTIFY THE PROPERTY WHICH JUSTIFIES THE FOLLOWING CONCLUSIONA. REFLECTIVE PROPERTYB. ADDITION PROPERTY OF EQUALITYC. SYMMETRIC PROPERTYD. MULTIPLICATION PROPE
Which mrna sequences would form a structure that is a cue for transcription termination of some genes?
What causes a quadratic formula to have negative roots?
What is true of a sample of gas as temperature is increased? (3 points)