chickedy6859 chickedy6859
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Irvan bought a drink for $1.90, a sandwich for $ 2.25, and an apple for $.75. What is the total amount of money he spent

Respuesta :

sakshishah2656 sakshishah2656
  • 03-10-2017
Simply add all the prices together to find the answer.
1.90+.75++2.25=4.90
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP Solve the problem below. (x - 5)² + 7y, if x = 144 and y = 16
Correctly order the steps to solve the equation below. 2(x + 5) + 3 = 4(x + 2) -11 = Use the distributive property on both sides = "Undo" addition to isolate th
If you flew 8000 miles in 20 hours what was your unit rate
Please help it’s due today at 10:00 20 mins! Social studies
A loading tempo can carry 482 boxes of biscuits weighing 15kg each, whereas a van can carry 518 boxes each of the same weight. Find the total weight (in kg) tha
Find the the sum for the shown infinite geometric series? 2,2/3, 2/9, ...
Help please, easy question (PT 3) 20pts I think it's B but I'm not sure. The M in Smart goal stands for measurable. What are some possible ways you could measur
When temperature drops, (for example from 20 degrees celsius to 10 degrees celsius) a.) energy increases b.) particles move slower c.) particles collide more of
The formula distance =rate x time (d = ) tells how far an object travels at a certain rate (speed) over a certain time How long will it take a train to travel 7
I need HELP PLZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!