mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
A wave's frequency is 2Hz and its wavelength is 4 m. What is the wave's speed?
Looking at a cell under a microscope, you can note that it is a prokaryote. How do you know? a. The cell lacks cytoplasm b. the cell lacks a cell membrane c.
What motivated Moctezuma I to reorganize the Aztec government? Concern about civil war Fear over Spanish invasion Competition with the Incas The massive toll of
Tsar Nicholas II and Tsarina Alexandra were the Romanov rulers of Russia when the Bolshevik revolution took place in 1917. During this revolution, Tsar Nicholas
Which Enlightenment philosopher promoted the principles of separation of church and state along with freedom of the press?
Which conclusion is supported by the timeline? After Viracocha died, the Inca empire declined. The expansion of the Aztec empire caused the Inca empire to decli
How are 96% human dna found in gorilla dna?
Right in expression that equals 56 including an exponent
Which sentence contains an adverb clause? a. The state of California is also called the Golden State. b. When you return from California, take a taxicab from t
When is it helpful to round the quotient to the nearest hundredth