njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

What is the reason you go to bed at this tmes​
Does anyone know something about the andalusian romanic or about the andalusian renaissance art?
Did the U.S owe money to merchants and farmers after the Revolutionary War?????
how is the following written with only one exponent?a^3 . a^5​
A table cost $350 there is also a sales tax of 7% how much does the table cost including the sales tax
please help me memememme​
In what ways are you already a prose writer ?
please help I'm so confused pls​
-20x+33=-7 solve for x
I need help with these 2 questions!! please 20 points!!!