jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
How did americans disagree over the role of federal and state goverment before and durning the civil war
WORTH 100 POINTS need the answers asap first row -x^2 2x^2 (x/2)^2 x^2 x is less than 2 x is greater than 2 x is less than or equal to 2 x is greater than or
Which factor best suggests a cause for the urban problems shown in this table? (3 points) Increasing discriminatory housing practices Shifting population densit
Help pls the last one and it has to be like number 6
What kind of animal is Sirco? A. un cerdo B. un lobo C. un elefante D. un perro
Describe hiw the meanings of the constitutional clauses that grant powers to congress have been defined
Please answer! If you don’t mind, can you explain
100 POINTS‼️‼️‼️PLEASE HELP ME ASAP
how did the russian revolution impact world war l ?
Match each model with its name and the name of the scientist who created it.