leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

How does the volume of an oblique cone change if the height is reduced to 2/3 of its original size and the radius is doubled
Answer 16 and 17 with work
If 34 percent of 60 million barrels is gasoline and 29 percent of 60 million barrels is desil how many more barrels are there of gasoline
Determine the precise name for quadrilateral WXYZ
Which test point holds true for y − 2x ≤ 1? A. (0, 2) B. (-2, 4) C. (1, 4) D. (5, 0)
What is the next step in the scientific method, following data collection?
F a baseball is projected upward from ground level with an initial velocity of 96 feet per​ second, then its height is a function of ​time, given by sequalsminu
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
A mover pushes a 30 kg crate across a level florr with a force of 250 N, but the crate accelerates at a rate of only 5.83 m/s squared because a friction force o
[Need help Quick!] One reason some argue that campaign financing should be restricted it is because supporting a candidate is considered free speech. the Con