jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

_____________ is the goal of economics seeking to allocate resources so that an economy does not experience high inflation.
Help me out here plz? i'll name u brainliest Factor completely 2x^3 + 14x^2 + 4x + 28 A) 2(x3 + 7x2 + 2x + 14) B) (2x + 14)(x2 + 2) C) 2[(x + 7)(x2 + 2)]
Lay investiture refers to a. the process by which secular lords took a decisive role in choosing prelates for church offices. b. clerics guilty of high crimes
A researcher finds that the more hours partied per week, the lower a student's GPA. She questions whether there may be other issues affecting GPA that were not
What is 4/8 in lowest terms
The following materials standards have been established for a particular product:Standard quantity per unit of output 4.8 poundsStandard price $12.00 per poundT
Suppose you have a choice of working full-time during the summer or attending summer school full-time. Summer tuition and books are $3,000. If you worked, you
If 11=m/5 what does m equal
I need help because I don’t know how to do this
3 grounds to support my claim on why animal testing should be banned! ​