fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

According to edgar allan poe in "the philosophy of composition," why are short poems preferable when it comes to "unity of impression" ? a. because they are le
can you help me with this problem ? Please
how to show the number 38 in three different ways
3 3/5 divided by 2 1/4
A compound verb consists of a plural verb associated with two different subjects True or False?
The difference of six times a number and seven results in 35. Identify the steps necessary to solve the equation. Add 7, and then divide by 6. Divide by 6, and
the idea of limited government was first established in the document known as: the petition of right. the magna carta. the english bill of rights. the declarati
What planet has a visible mark referred to as the the Great Red Spot?
como puedo ponerle un mural de poemas ??????
need help asapp, and btw it doesn't have any answer choices :(