Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Two computer programs that are carefully joined together so that they appear to be a single program with a single user interface
When should you close the socket python tcp server client.
What number combination equals -125
Pls solve this, it’s math And only if you know the answer pls
The athletic department raised $14,533 to buy new football uniforms if each uniform costs $258 how many uniforms can they buy
People in accounting record, classify, summarize, analyze, and communicate a business's financial information for use in management decision-making. Question 1
A submarine is 1,275.5 feet below sea level. It dives down 215.5 feet and then rises 125.5 feet. Finally, the sub dives down another 122.4 feet. Assume sea leve
7. A 1.0 kg metal head of a geology hammer strikes a solid rock with a velocity of 5.0 m/s. Assuming all the energy is retained by the hammer head, how much wil
Which forensic scientist helped solve the St. Valentine's Day Massacre? A. Alphonse Bertillon OB. Dr. Joseph Bell Ос. Calvin Goddard D. Francis Galton O E. Math
What does the type of animals and plants brought to the New World demonstrate about the needs of Pre-Columbian civilizations