cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How many heart chambers does a shark have?
name the four southwestern states where many Mexicans lived originally or settled
Which of the following is equivalent to 3a + 4b – (–6a – 3b) ? A. 16ab B. –3a + b C. –3a + 7b D. 9a + b E. 9a + 7b
Identify the turning point of the function f(x)=x^2-2x+8 by writing its equation in vertex form. Show work
What organs work with skin?
Many colonial people volunteered to fight for the Allied forces because they hoped their service would win their colony's ____
after clicking the start button on your computer screen desktop what option would you then select to examine system components you might want to modify?
1. What is the respiratory structure of a millipede? A. book lungs B. tracheal tube C. gill slits 2. what is the respiratory structure of a spider? A. gills B.
Which substance will combine with oxygen gas to produce a greenhouse gas? a. Na b. S c. H₂ d. Ne e. C
Help??? What is 3x+5x=67y?