trinfinaslointryG8a trinfinaslointryG8a
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Deshawn has $53 . he needs at least $73 to buy the jacket he wants. how much more money does he need for the jacket

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
The answer is:

$20.

All you do is 73-53

Ah So ^-^
Answer Link

Otras preguntas

A membership at a yoga studio costs, 35 per month. Write an equation for the cost of the membership, c, that you pay if you keep your membership for m months.
what is the specific gravity of a cubic metal if it has a mass of 31.0 g and it measures 2.50 cm in each side?
What is the chemical name for a compound with the formula ba3n2?
Four pounds of apples cost $1.56. What is the unit cost?
A car is traveling 50 miles per hour. What is this rate of speed in feet per minute?
A soccer player is running upfield at 10 m/s and comes to a stop in 3 seconds facing the same direction. What is his acceleration?
what is the 6th Extinction?
I will mark as Brainliest! Just Please Help! Why do city governments conduct city planning? Select all that apply. A. to benefit from planned growth
According to Benjamin Franklin and John Locke, what should a good government do? propagate scientific inquiry and experiments protect its citizens' natural ri
What principle of government is found in both in the articles of confederation and the constitution of the United States