Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Plz help question below

Plz help question below class=

Respuesta :

iuytrewq
iuytrewq iuytrewq
  • 02-03-2017
It's the last answer because all u have to do is plug in those points for both equations and I got the solution -1/4,-4
Answer Link

Otras preguntas

Four friends earned$5.20 for washing a car they shared the money equally. How much did each friend get?
The following sample space could represent which repeated experiment? S: {HH, HT, TH, TT} Flipping a fair coin once Flipping a fair coin twice Spinning a s
Where can one find chartered bus rental services?
Teaching performing arts raises the intelligence of learners. True or false
Sarina has thrown cubical dice 2 times. write the probability of getting 5 in first throw and 4 in second throw.​
Cat n Co. believes that demand for its product can be represented by P=10-0.003Q. Where P is the unit price in dollars and Q is the quantity of sales. The total
how do you calculate the excessive or limitations of an element during a chemical reaction ​
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
\large{\dfrac{2}{7} \div 6 =}
Yearly expensive at a State University of increased from 14,000 to 18,500 in the last four years has been the average annual growth rate and expenses. If this g