HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

A painter mixed 98.7 gallons of blue paint with 67.05 gallons of red paint In a paint mixing machine how much total paint is in the machine
Why was reconstruction of the south likely to be a difficult process?
How many total atoms are found in one molecule of H2O? A. 3 B. 4 C. 2 D. 1
what is the sum of the last four terms 97+99+101+....+121?
A scientist measures the pH of some rainwater and finds that it is acidic. Which pH corresponds with the acidic quality of the rainwater? A. 6 B. 7 C. 8 D.
I have a bag of trail mix.half of the bag contains peanuts.1/4of the bag is chocolates candies, and 1/4of the bag is dried fruit. What is the probability that I
What was the name of the political movement dedicated to establishing a Jewish homeland in Palestine? A) Anti-Semitism B) Zionism C) isolationism D) nationalism
The area of a rug is 4 15/32 square meters . The rug is 2 3/4 meters in length .How wide is the rug?
How does an energy pyramid help to describe energy flow in a food web
After 1965, black civil rights leaders found it difficult to... A. enforce the new laws in the South. B. now support Hispanic rights in the United States C. ach