zinatasadi
zinatasadi zinatasadi
  • 03-01-2023
  • Mathematics
contestada

3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?

Respuesta :

Ohara008 Ohara008
  • 03-01-2023

Answer:

$50.95

Step-by-step explanation:

2(11.99)+3(8.99)=50.95

Answer Link

Otras preguntas

• How were historical solar system models different from our current model?
Which energy types are renewable?
A three-carbon alkene contains two double bonds. Predict its molecular formula
what is an integral part of blood, which carries nutrients to all parts of the body
a giraffe can run 32 miles per hour. what is this speed in feet per second
how can i solve 5.5x+32=57
Air pollution affects everyone equally. True or false?
I need help with density I don't get it at all
PLEASE HELP MEthank you, and 15 points!!Gretchen and Ezia received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Gretchen got 18 mul
Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. True or false?