Seudónimo
Seudónimo
01-03-2017
Mathematics
contestada
Please help click on the image below
Respuesta :
AbsentMindedProf
AbsentMindedProf
01-03-2017
To solve is relatively easy. All you need to do is divide both sides by 3 to get the x variable alone.
When you do that what you are left with is x = 4 - 4/3y
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
A package of 12 pencils costs $2.04. Based on the cost of this package, what is the cost of 1 pencil?
What type of animal was used to get supplies to the front line as they were quick and hard to shoot. a. camels c. pigeons b. dogs d. horses Please select the be
Drag each label to the correct location on the diagram. Determine whether the political features belong to ancient Greece, the modern United States, or both. Al
You launch a water balloon. The function h=-0.08t^2+1.6t+2 models the height h (in feet) of the water balloon after t seconds. What is the initial height of the
On January 1, 2018, Earnest Company purchased equipment and signed a sixminusyear mortgage note for $ 80 comma 000 at 15%. The note will be paid in equal annu
What is the median of the data set? 3, 17, 11, 8, 13, 5, 18
A circle is centered on point BBB. Points AAA, CCC and DDD lie on its circumference. If \blue{\angle ABC}∠ABCstart color #6495ed, angle, A, B, C, end color #649
simplify the expression -1/2 (-5/6+1/3)
Speech on advantages and disadvantages of quarantine life ..?
Margot found a bungee cord that was $4.19 more than two times the cost of a thick rope. The price of the bungee cord was $6.09. Find the price of the thick ro