itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

hurry The quotient of 8.4 times 10 Superscript 9 and a number n results in 5.6 times 10 Superscript 27. What is the value of n? 1.5 times 10 Superscript negati
Marcos had 20 minutes to do a three-problem quiz. He spent 11 minutes on question A and 5 minutes on question B. How much time did he have left for question C?
How did The Atlantic Ocean trade eventually lead to the crossing of the Pacific Ocean?
Question 1(Multiple Choice Worth 1 points) (05.02 LC) Look at the image, read, and choose the correct pronoun to complete the sentence. ________ es canosa. Yo
Explain the principle of negative feedback using body temperature as an example pls help
Please answer this question fast, thanks!
Find an equation of the vertical line through (-5,7)
Develop an argument that analyzes the role of the cell membrane in the excretion of materials by citing evidence from classroom demonstration.
Why did President Hoover tell Americans to tighten their belts and work harder to recover from the Great Depression? A. He wanted to encourage Americans to us
_____ un mes que fulmos al cine. O A. Fue O B. Hace O O C. Hacemos D. Es