NuriO662438 NuriO662438
  • 03-11-2022
  • Mathematics
contestada

what is 12/8 × 18/16

Respuesta :

AlainA216393 AlainA216393
  • 03-11-2022

First of all, simplify the given fractions

Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
#31-37. or you can doone problem and explain it thx
What possible physical evidence has been found to confirm hezekiah's reform?
Which expression results when the change of base formula is applied to log4(x+2) ?
Does colonization benefit or hurt people who live in a colonized territory? Explain your opinion in a short paragraph, and use the colonization of Africa as an
Why does a secularist separation of church and state lead to a state-over-church situation?
-4+6(-4x+3) combining like terms & distributive property
When is a model useful in scientific investigations?
X and Y are two mutually exclusive events. P(X)= 0.55 and P(X or Y)=0.7. Work out P(not Y) (2 marks)
What type of bond is responsible for holding two water molecules together creating the properties of water?