soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

complete the congruence statement
round off 5642 to the nearest 10​
is apartheid a thing of the past.​
Supported passage of the 16th Amendment to the Constitution, allowing a federal income tax; broke up the Standard Oil Company and the American Tobacco Company.
Part C: For each parent, determine what percentage of their gametes will have each genotype. Remember that crossing over (recombination) does not occur in males
1. A teacher wants to assign 4 different tasks to her 4 students. In how many ways possible ways can she do it? 2. In a certain general assembly, three major p
A triangle has angles 28 degrees, A, C. The exterior angle to the angle with a measure of 28 degrees is D, the exterior angle to angle A is B, the exterior angl
answer to During an action potential, which ion primarily enters the neuron, leading to depolarization? A) Sodium (Na+) B) Potassium (K+) C) Calcium (Ca2+) D) C
Please answer this quickly!! 37 points!!
2. If you have given the chance to choose 1 economic system, what would you choose? Why?