ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Dr. Simmons has found a strong positive correlation between watching violent cartoons on TV and children’s levels of aggression towards others. What can be conc
How are gender roles enforced?
Can a real heat pump have higher COP than the COP of the Carnot heat pump?
A 1-kW electric resistance heater submerged in 10-kg water is turned on and kept on for 15 min. During the process, 400 kJ of heat is lost from the water. The t
Which of the following studies is linked most directly to the establishment of the National Research Act in 1974 and ultimately to the Belmont Report and federa
Will you help me with what ever you know how to do on this page and let me know how you got your answer plz
x² – 2x - 15 / x² - 6x+5
What is the probability of not drawing a green marble? 7/10 3/7 3/10
Identify one similarity and one difference between the graph of y = 2x + 4 and the graph of y= -1/2x+4
TRIGONOMETRY Question two please