mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

what is chemical energy?
why does the same side of the moon always face the earth?
What is the base of Apothecary
pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
katherine spends 1,089.72 each month for rent and supplies to run her salon. If she charges $18 for a haircut how many hair cuts must kathrine do to cover her e
If 5x^2 - 15x = 0 and x ≠ 0, find the value of x. (A) -10 (B) -3 (C) 10 (D) 5 (E) 3
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
Is sky an abstract noun??? X
What is the base of Apothecary