kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

What is inverse notation?
Which statement best describes the electronegativity of an element? A. Electronegativity of an atom is its ability to lose electrons during cation formation. B
how to fund the of 904² using algebraic identity​
Most nutrient absorption happens in which structure within the digestive system? A. Duodenum B. Stomach C. Large intestine D. Chyme
The solution to -3 -8x > 29 is either x > -4 or x < -4. Which solution is correct, explain. Pls help me!!
At 10 a.m. on June 12, two joggers discover a body along a running path in a park. The body is 20 feet from a tree beside the path. The body is partially buried
Which of these sentences features an endorsement? Select all that apply. Pete's Pizza Parlor delivers hot and delicious pizza in a flash! The crust on the pizza
What are the Archeabacteria's Characteristics
A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
for the function given, state the period: f(t)=-100sin (50t-20). A. pi/25 B. 5/2 C.-50pi^2/3 D.50