777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

the perimeter of a parallelogram is 64 meters .The width of the parallelogram is 8 meters less than its length .Find the length and the width of the parallelogr
Help ASAP! When I was in sixth grade, my family moved to Ecuador because of my mothers job. The love was hard at the time, but it has made me who I am today. N
Pl help it’s for a grade
to play es jugar en español. game es juego en español. toys son en español.
Which sentence demonstrates proper pronoun-antecedent agreement? Answer options with 4 options 1. The host of the party told the guests to put their coats in th
Draw a graph of Andre’s distance as a function of time in this situation.
Find 1/4 divided by 2/9. Input your answer as a reduced fraction.
At age three, a Ukranian girl named Oxana Malaya suffered severe parental neglect. She lived in a shed with dogs, and she ate raw meat and scraps. Five years la
please help! will mark brainliest if you're correct! Need help ASAP
In this diagram, ABAC – AEDF. If the area of ABAC = 15 in2, what is the area of AEDF? D E 4 in F B 5 in Area = [?] in Enter a decimal rounded to the tenths, 1 P