marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

A glass of water contains 1.2 x 1024 molecules of water. An additional 4.0 moles of water are poured into the glass. How many moles of water are in the glass?
Examine three technologies that have allowed humans to survive and thrive in the Nile River Valley.write a paragraph
Problem: Find the value of y. log 2 32 = y Answer choices: A.) 4 B.) 5 C.) 6 D.) 7
I need 4 points to graph
What does an economist mean by the term land?
Why does secondary succession happen more frequently than primary succession?
use the formula to evaluate the series 6+2+2/3+2/9
70x20=. what is the answer
Can someone please help me?
Which of the following statements does NOT accurately describe stem cells? A. Embryonic stem cells make up the inner cell mass of a blastocyst. B. The u