kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

what is the primary role of the United States bureau of counterterrorism
PLEASE HELP!! Which of the following factors influenced the decision by the United States to aid Israel during the Yom Kippur War? a. the United Nations' reques
Which approach best defines how writers of historical fiction try to appeal to readers?         A.by providing an accurate, fact-based picture of history
In basketball, the number of points you score is given by 3x + 2y + 1z where x is three-pointers, y is two-pointers, and z is free throws (one-pointers). What i
48 = 3/2y simplify your answer as much as possible
What is the Noble gas notation of silicon (Si) ? [Ne] 2s22p2 [Ar] 3s23p2 [Ne] 3s23p2 [Mg] 3p2
what is the most important vein in the human body?
What draws water back to earth?
Which describes a grizzly bear’s habitat?
Which equation represents the line that passes through ( -8, 11) and ( 4, 7/2)?