lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

How does anemia affect the immune system?
Is intelligence can be inherited or not? why?
In which direction do loggerhead turtles migrate in the fall?
A pair of boots has an original price of $95. They are on sale for 35% off.what number can you multiply $95 by to equal the discounted price of $61.75
What project started the development of inter-network connections using tcp/ip that has evolved into the internet today.?
A stone is thrown upward from ground level. With what minimum speed should the stone be thrown so as to reach a height of 81 feet?
Find all solutions of the equation. (Enter your answer in the form a + bπn, where a [0, 2π), b is the smallest possible positive number, and n represents any in
Five teenagers rode in the car what are the nouns
What is the english system of measurement called?
Describle the route taken by blood from the intestine to the kidney