mcoe2626 mcoe2626
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Tom bought a soft drink for 4$ and 4candy bars. He spent a total of 12$ him Mitch did each candy bar cost

Respuesta :

329758
329758 329758
  • 03-03-2022

Answer:

$2 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The monthly cost (in dollars) of water use is a linear function of the amount of water used (in hundreds of cubic feet, hcf). the cost for using 18 hcf of water
Which statement correctly describes the immune response?
Language allows people to express themselves and communicate their thoughts. How can you assist a person with weak language skills and speech disorders? What ca
In this excerpt from Lincoln's First Inaugural Address, he argues that the divided Northerners and Southerners must stay united:We are not enemies, but friends.
What are vestigial traits? do vestigial traits support the idea of special creation or descent with modification?
Find the quotient #Algebra2
What clinical manifestations are present in ms. g and what recommendations would you make for continued treatment?
steve repairs elevators. when he is called to a job he uses the stairwell to go to the floor which the elevator is located. in the modis building he climbs 22 s
which groups would benefit from repealing the high tariffs known as the Corn Laws? Why?
"what is the goal of most public relations messages?"