sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

How many climates are there?
Suppose you are a T-shirt producer in a market without price controls. When you sell T-shirts at the equilibrium price, you will not _____ any resources because
How is Richard Rodriguez affected when strangers hurl verbal racial abuse at him? A) He denies that he is Mexican-American B) He is embarrassed and unable to re
Why is digestion a necessary process for animals
One circular table has a diameter of 9 ft, and another circular table has a diameter of 14 ft. How much greater is the area of the larger table? Round to the ne
Name the general senses found in the skin or subcutaneous tissue and list the type of stimuli to which each of them responds
The heights of four students in Mrs. Patel;s class are 5 1/2 feet, 5.35 feet, 5 4/10 feet and 5.5 feet. What is the height in feet of the shortest student writt
name the vertices of the image reflected in the x-axis
What was one of president wilson four points?
What aspect of the american economy improved in the 1820s??