nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is not true?"Whom" can serve as the object of a preposition."Whom" is an object pronoun."Who" and "whom" are personal pronouns
how many 5/8 pound bags does it take to make 13 pounds of soil?
List five kinds of cases that come under the judicial power of the United States courts.
England won respect from others countries because the Spanish Armada was defeated.Answer True  False
what variables can affect the number of books sold by a door to door salesperson
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
What is the meaning of open proportion?
What is larger 0.6 or 3/4 explain?
What served as the basic building blocks of African society?1: feudal contracts2: lineage groups3: slaves4: camel caravans
Which three countries have the least access to technology?