maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

what is the negative of -1/3 and why??
Examples of cultural diffusion in ancient Rome pertaining to government
The function f(t) = −5t 2 + 20t + 60 models the approximate height of an object t seconds after it is launched. How many seconds does it take the object to hit
Select the simplified expression for 8(x - 4) - 4(x - 3) + 7x. 11x + 4411x - 711x - 4411x - 20
Lane is 10 times Mels age.  If the difference in their age is 27, how old is Mel?
which number is 100 less than 61 tens?
Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
how do you solve 2.75+.003+.158=
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
Which type of twins are likely to interact with each other in the womb a. Non-identical b. Identical c. neither