switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which activity performed by a chemist is primarily based on an understanding of physics?
words:etymology:: _____ literature:history life:biology insects:entomology humans:anthropology
The issue of slavery at the Constitutional Convention was actually an issue about
How many times can 42 go into 92
The Siberian Husky is a medium dog, weighing between 16-27kg (35-60lbs). These dogs have strong pectoral and leg muscles, allowing them to move through dense sn
What advantages did the British hope to gain by limiting westward settlement in 1763?
Last semester, 150 out of the 800 students at Jungle Junior High made the Honor Roll. What percent of the students made the Honor Roll?
cassidy loves black and yellow jelly beans she noticed when she was counting them that she had 7 less than three times as many black jelly beans as she had yell
421 3/50 - 212 9/10 =
Heterotrophic organisms used the process of fermentation to nourish. What is fermentation? It is a chemical process that requires oxygen. It is a chemical proce