channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

are these equations equivalent?
x=-2y-3 4y-x=9 determine the point of intersection of each pair of lines if one exists. ​
What happened in 1841?
Mr. Adler took Mrs. Adler and their daughter Diane our for dinner. Each dinner cost $24.80. Mrs. Adler received 40% off her dinner. Diane’s dinner was 1/2 price
when is it important to cite your source a. when you quote someone directly b.when you use commonly available information c.when you paraphrase a dictionary def
EP ∥ TQ , EQ ∩ PT =K Prove: △TKQ~△PKE
The answer to this question
If the sum of two natural numbers is 8 and their products is -33 .find the number​
help thanks 7.04 love u guys​
_____ is the study of all plants, including those that produce spores.