Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

You can use this rule to work out the total charge for hiring a cement mixer. Total charge:£30+£7 every hour of hire On Monday, Sally hired a cement mixer for 4
If at a toy store, 2 board games cost $13.40, what is the unit price of a board game?
The purpose of the general journal is to show accounting events in their __________ sequence.
the first word is first​
Whlch statement below best describes the idea of service-by-size? O The federal government gets first choice on what services they want to provide. O Services a
Who were Russia's main political rivals during 1450-1750?
PLS HELP ASAP WILL MARK BRAINLIST !!! (If its right, might have to wait a day or to cause i have to see if its right) PLS ANSWER ALL THE QUESTIONS
What is the best way to these sentences? There may be tornadoes through the Midwest today. A weather report just came in saying this. A. A weather report, one t
PLZ HELP These were Indianized rivals of the Vietnamese who moved into the Mekong River delta region.
This graph shows the solution to which inequality?