faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What is a credit card balance
A job search should be treated like a full time job. a. True b. False
What is the value of x? º A triangle with base on an extended line. Two angle measures are given. Top interior angle is twenty-eight degrees. Lower left exterio
In the 1950's, what was the status of most countries in Eastern Europe?
Which term refers to an economic situation where only one company makes a product and is therefore able to fix the selling price? a. monopoly b. capitalism c.
the term for multiple meaning words is.A.Homonyms.B.Synonyms.C.Suffixes. D.Homophones
Costs that fluctuate based on production levels achieved are called ________ costs. Answer market-driven overhead fixed variable
What is the approximate minimum stream velocity needed to keep a 6.4 cm diameter particle in motion?
Donne la definition de ces mots: un parc national,l'ecologie,l'environnement,une reserve naturrelle
what does it mean to alter a landscape?